Atpakaļ

Viesības "Īsto latvju saimnieču" gaumē

13.10.2022

Tuvākie vakariņu datumi: 17., 18. un 19.novembrī – gaidīsim jūsu rezervācijas!

Nez kā ir, ja dodies uz viesībām muižā? Nez vai sagaidīs muižnieks vai muižniece, varbūt abi? Varbūt pieņemts līdz ņemt maiņas svētku kurpes.. Vai tādā senā ēkā maz var būt silti? Bet jābūt tak gardi, ko? Pie malas šaubas! Līdz ar krāsainajām rudens lapām klāt Lielbornes muižas restorāna dienas.

Vakariņas, vēlās brokastis un muižas labumu degustācijas:
18. novembrī. Šoreiz “Īsto latvju saimnieču” gaumē“!

Šī ir iespēja ne vien gardi paēst arī tad, ja nenakšnojat pie mums, bet arī ielūkoties muižas iekštelpās un paviesoties mūsdienu muižnieku ģimenē. Te plecu pie pleca strādā visi, šad tad kāds uzmet otram “laipno” zibsni, kas nozīmē, ka ēdienam tiek piešauta tā slepenā garšviela, kas padara mūsu ēdienu neatkārtojamu!
Jūs personīgi sagaidīs un apkalpos muižniece Nora Poiša vai muižnieks Mārtiņš Stankevičs, ierādot labāko galdiņu restorāna zālē, piedāvājot smalkos muižas dzērienus un ēdienus. Tikmēr jaunākā paaudze: meita Sabīne Dudareva ar labākās Rīgas restorānu skolas diplomu kabatā, pierādīs savas prasmes virtuvē, pārvēršot pasūtījumus krāšņos ēdienu šķīvjos. Bet jaunākā muižniecīte Karlīna, ja būs labvēlīgs noskaņojums, kaut ko nospēlēs uz klavierēm, bet noteikti parotaļāsies ar bērniem savā rotaļlietu pasaulē zem kalpu kāpnēm 🙂 Jā, protams, mēs atbildam uz jautājumiem: “Kas te bija pirms jums?” un “Kas te bija padomju laikā? “, cenrādis pie bāra!

Bet ar ko tad cienās?

Vakariņu ēdienkarte

Nebūs jau tik vienkārši! Slēgsim iekšā LTV1 raidījumu – “Īstās latvju saimnieces“, kurā šī gada septembra sākumā (pavisam nesen!) 6 īstas saimnieces no visas Latvijas ciemojās pie Noras, Lielbornes muižā. Tad lūk, mēs piedāvājam jums izbaudīt tieši to pašu svētku maltīti, ko raidījuma dalībniecēm! Labprāt uzklausīsim arī jūsu domas un iespaidus, līdzīgi kā to darīja pārējās dalībnieces TV kameru priekšā!

○Uzkodā piedāvāsim lapu salātus no pašu dārza ar ceptu halloumi sieru.

○Pamatēdienā būs cūkgaļas ribiņas BBQ burbona glazūrā

○ Desertā: muižas saldā parāde, tātad viss, kas salds un gards!

Noteikti iesakām arī vizuāli iepazīties ar savām vakariņām – pačukstēsim priekšā – no raidījuma 33.minūtes dalībnieces sēžas pie uzklāta galda 😉

…BET JŪSU VAKARIŅAS BŪS AR PAPILDU IZVĒLĒM:

Uzkodā piedāvāsim arī mūsu īpaši gardo un iecienīto Latgales Kulinārā mantojuma sildošo ķirbju krēmzupu.

Pamatēdienā būs divas papildu izvēles:
Plikais Siļķens. Iveta Celkarte no Zvejnieku sētas “Dieniņas” ir viena no Īstajām latvju saimniecēm, kuras zivtiņā Nora šogad ir vienkārši iemīlējusies. Iveta plāta rokas un saka: “Nu ko Tu viens pats vār’ ? ” Jāpiekrīt, jo, lai celtu galdā svaigāko zivi, vajag draudzību ar jūrkantes saimnieci, kas to ar pasta baložiem mums laipni piegādā. Ar pārliecību varu teikt, ka tik “smeķīg’ Pliko Siļķenu platajā galā jūs vēl nebūs ēduš”, piedevās vietējā maigā ricotta, kūpošs kartupelis..

Baravikas saldajā krējumā. Izvēle veģetāriešiem un tiem, kas nav ar mieru gaidīt nākamo rudeni, lai baudītu gardas baravikas! Jā, pie mums tās var dabūt arī šogad, ķer, kamēr vēl ir!

Vai mums ir arī kāds interesants dzēriens?

Aicinam izbaudīt mūsu dzērienus gan pie vakariņām, gan doties pie mums uz dzērienu degustācijām, tos nogaršojot kopā ar īpaši gatavotām un piemeklētām uzkodām. Gatavošanā izmantots labākais vietējo mājražotāju siers un medus, gardākās jūrkantes zivis no Zvejnieku sētas Dieniņas un pašmāju labumi. Degustācija ir lieliska iespēja iepazīties gan ar mums, muižas dzērieniem un īpašajiem našķiem no tuvām un tālām saimniecībām.

Lielbornes muižas alus**

Pirmkārt, piedāvājam nodegustēt trīs veidu Lielbornes muižas Amatalu (craft beer), sākot no Red Ale 4.8% un Pale Ale 5.2% līdz pat ziemīgajam Brown ale 7.5 %. 3 Alu degustācija ar īpašajiem našķiem: 13 EUR persona, minimums 2 personas;

Lielbornes muižas Brendijs**

Lielbornes muižas brendijs- ābolu destilāts (40%) ar dažādām garšas niansēm. Royal aperitif būs laba aperatīva izvēle pirms vakariņām, Men’s Resort būs dievīgs veselības šotiņš, bet Apple pie būs labs gan kokteilī ar dabīgu ābolu sulu gan kā lēnai baudīšanai, tāpat kā Valley of Honey un Jigan. Bet īstam pārliecības mirklim iesakam Latvados ar ozola garšu uz mēles.

3 garšu degustācija ar īpašajiem našķiem: 13 EUR persona, minimums 2 personas;
6 garšu degustācija ar īpašajiem našķiem: 24 EUR persona, minimums 4 personas;

Lielbornes muižas Upeņu vīns**

Šis ir dabīgs sausais galda vīns ar izteiktu upeņu garšu. Ņemot vērā, ka netiek papildu pievienots cukurs, vīns ir ar zemu (9%) alkohola saturu. Vīnu var baudīt istabas temperatūrā, kā arī karstajos dzērienos.

Citi dzērieni

Paši audzējam cidonijas un karstais cidoniju dzēriens ar kādu piešprici vai bez, kā arī cidoniju limonāde ir mūsu dzērienu piedāvājumā. Protams, izvēlei vīni no vīna kartes, tai skaitā dzirkstošie un Franču šampanietis, kā arī stiprie alkoholiskie dzērieni dažādām gaumēm.

Brokastu ēdienkarte

Brokastīs pasniedzam divus individuālus ēdienus, kafiju, tēju, kakao, sulu.

Otrā izvēle
-Muižas brokastis: pašot olas vai vēršacis, bekons, kartupeļu rosti un holandes mērce, biezpiens
– Pašceptas maize ar toppingiem un franču omlete ar sieru
Saldā izvēle
– Svaigi ceptas smalkmaizītes
– Plānās pankūkas ar karamelizētiem augļiem

Brokastis (1 personai)
2 kārtu maltīte: 15 EUR; Pamatēdiens 10 EUR; Saldais 7 EUR;
Vēlo brokastu ēdienus pasniegsim no plkst 10.00 līdz 13.00 šajos datumos:  18., 19. novembrī.

Vakariņas (1 personai)
Vakariņu ēdienkarte: 30 EUR;
Pamatēdiens ar uzkodu vai saldo: 25 EUR;
Pamatēdiens vai uzkoda ar saldo: 20 EUR
Uzkoda vai saldais: 10 EUR;

17.novembrī vakariņas no 17.00 līdz 19.30, 18. un 19.novembrī strādāsim jau no 13.00 līdz 19.00 (sēšanās pie galda).

Acinam uz degustācijām 18., 19. novembrī. vai pēc pieprasījuma.

Rezervācijas pa tālruni vai WhatsApp: 29284480 (Nora)

kā arī nora@lielbornesmuiza.lv ne vēlāk kā stundu pirms plānotās sēšanās pie galda.

Aicinam veikt rezervācijas savlaicīgi.

Piedāvājam nakšņošanu par speciālu cenu!
Veicot vakariņu rezervāciju visiem numura viesiem, iespējams saņemt atlaidi dzīvošanai 20% apmērā līdz 2 naktīm. Piedāvājumā gan standarta vienvietīgie, divvietīgie un trīsvietīgie numuri, kā arī ģimeņu divistabu apartamenti, protams, ar visām labierīcībām.

 

** Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.