Atpakaļ

Lielbornes muižas parks

Muižas parks izsenis ir bijusi vieta pastaigām dabā, vienlaicīgi iespēja izveidot dizainiskus dārzus, iestādīt retus svešzemju kokus un krūmus, kā arī padižoties ciemiņiem, piemēram, ar dzirnavām vai neparasti skaistu dabas ainavu.

Brauciet uz Lielbornes muižas parku ar ģimeni un draugiem! Šeit jūs sagaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka. Parka apgaismojums, apmetot loku kungu mājas priekšā, aizvedīs jūs līdz pat dzirnavu dīķim un ūdenskritumam. Visapkārt dzīva daba,  sākot ar ES nozīmes aizsargājamo Bornes upes straujteci, kuras dabīgo tecējumu var vērot no romantiska tiltiņa. Vēsturiskās vietās izbūvētas atpūtas vietas, no kurām paveras skats uz dzirnavu drupām, dīķiem un Daugavas lokiem. Šeit senu koku paēnā vietu atrod aizvien jauni dekoratīvie stādījumi, kas harmoniski sadzīvo ar turpat augošajiem savvaļas augiem. Jāpiemin, ka Lielbornes muižas parks atrodas dabas parkā ”Daugavas loki”, kas ir UNESCO Latvijas nacionālajā sarakstā,  kā arī aizsargājamo ainavu apvidū Augšdaugava.

Jūs nespēs atstāt vienaldzīgu nedz ziedošie vizbulīšu un cīrulīšu paklāji, nedz rudens lapu krāšņums, nedz laternās zaigojošais sniegs. Parks parkā, ko vērts apmeklēt!