Ar mīlestību no Lielbornes muižas!

Laipni lūgti Lielbornes muižā!

Mūsu ģimenei, līdz ar pirmo tikšanos ar šo vietu, izveidojās tā īpašā jūtu ķīmija. Gan ar Lielbornes muižas  kungu mājas šķībo balkonu un zaļi krāsotajām trepēm,  tās vēl aizaugušo, bet neparasti skaisto parku, straujo Bornes upīti, sabrukušajiem tiltiem, nosusināto dzirnavu dīķi un majestātisko, vižņu pilno Daugavu.

To novērojam arī savos rados un draugos, tādējādi ceram, ka tā radīsies arī jums, un jūs kļūsiet par mūsu biežu viesi!

Lasīt vairāk

Lielbornes muižas parks

Muižas parks izsenis ir bijusi vieta pastaigām dabā, vienlaicīgi iespēja izveidot dizainiskus dārzus, iestādīt retus svešzemju kokus un krūmus, kā arī padižoties ciemiņiem, piemēram, ar dzirnavām vai neparasti skaistu dabas ainavu.

Brauciet uz Lielbornes muižas parku ar ģimeni un draugiem! Šeit jūs sagaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka. Parka apgaismojums, apmetot loku kungu mājas priekšā, aizvedīs jūs līdz pat dzirnavu dīķim un ūdenskritumam. Visapkārt dzīva daba,  sākot ar ES nozīmes aizsargājamo Bornes upes straujteci, kuras dabīgo tecējumu var vērot no romantiska tiltiņa.

Lasīt vairāk

Lielbornes muižas atpūtas komplekss

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda  izcila muižnieku izklaide un nakstmājas – laipni lūgti Lielbornē!

Bez pastaigām pa plašo muižas parku, fotografēšanas vai vienkārši meditēšanas Daugavas krastā, pie mums atradīsiet arī aktīvas izklaides iespējas.

Lasīt vairāk

Muižas vēsture

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. Šobrīd apskatāma, iespējams, 18. gs. celtā vecā, kā arī 19. gs pirmajā pusē klasicisma stilā celtā jaunā pils.

Lielbornes muižas kungu mājas jaunākā daļa pārbūvēta 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā.

Kungu māja, kas ir raksturīgs vasarnīcu stila piemineklis Augšzemē, var lepoties ar savām dekoratīvi izstrādātajām konstrukcijām un apdares detaļām, kas rada savdabīgu māksliniecisko iespaidu.

Lasīt vairāk

Muižas restaurācija – ar cieņu pret pagātni

Atjaunošanas procesā pētām un meklējam vēstures liecības, iespēju robežās vadāmies pēc izpētes materiāliem, pieņemot lēmumus, kas sabalansēti saglabā vēsturisko, izceļot īpaši vērtīgas detaļas kā, piemēram, Lielbornes muižas divstāvu lieveni, amatnieciski izgatavotos logu stiklus, kas saulē vizuļo ēkas fasādes pusē, restaurējam durvis, podiņu krāsnis.

Lasīt vairāk